top of page

ממעמקים 

טיפול ממוקד טראומה במים

תכנית הקורס:

מסלול הכשרה דו-שנתי זה הוא הזדמנות נדירה המיועדת למטפלי/ות מים מנוסים, אשר עברו תהליכי טיפול בטראומות של עצמם/ן, אשר פוגשים/ות את מופעיה של הטראומה אצל מטופליהם במים, והמעוניינים/ות ללמוד את נושא הטראומה לעומקה באופן תיאורטי וחווייתי, כדי ליישם הבנה זו בעבודתם/ן הטיפולית במים.   

מסלול הכשרה זה נועד גם להוות המשך למסע העצמי האישי של המשתתפות/ים עצמן/ם, ולכן, מאחר ומדובר בהליכה בדרך עדינה ולעיתים שבירה, נוכחות מלאה, מחויבת, אמפתית ותומכת של כל המשתתפות/ים חיונית לתהליך.

 מסלול הכשרה דו-שנתי למטפלי מים מנוסים בהנחיית רות בן אשר פסיכולוגית קלינית בכירה, מומחית לטיפול בטראומות ומטפלת מנוסה במים 

שנה שנייה  - תשפ"ד – ממעמקים – טיפול ממוקד טראומה במים - קורס שנתי על היבשה ובמים זהו קורס המשך מתקדם אליו יוכלו להצטרף רק מטפלי מים מנוסים לאחר שלמדו את שני הקורסים הנ"ל.

 

הקורס יתקיים במתכונת של שלושה סופי שבוע (חמישי-שישי-שבת) במהלך השנה (2023-2024).

 

קורס זה מותנה במינימום של 12 משתתפים. ויתקיים בבריכה של סיגל סחר בכפר יחזקאל.                                   

מבנה ההכשרה:  

שנה ראשונה  - כוללת שני קורסים סמסטריאליים של 13 מפגשים שבועיים בימי שני על היבשה:                               

קורס ראשון: גוף זוכר – טיפול ממוקד גוף בטראומה" - סמסטר א' - בהנחיית גיל גמזון-קפלר ונילי קורש ובסיוע של רונה פולק.  (תשפ"ב + תשפ"ג).

 

קורס שני: "מסע העצמי – טיפול בטראומות התקשרות דרך שלבי טרום הלידה והלידה" –  סמסטר ב' - בהנחיית רות בן אשר, ובסיוע של גיל גמזון קפלר, נילי קורש ורונה פולק.  (תשפ"ב + תשפ"ג).                                                                                                                    

 

קורסים אלה יתקיימו במרכז גוף-נפש ברמת השרון. לפרטים ראו: mindbody.co.il

השלישי

המים כחומר משנה תודעה המרחיב את החוויה האנושית אל המעבר – בו מזומנות בפני המשתתפות/ים אפשרויות לשחרר את האחיזה בעצמי ולהיפתח אל המימד הטראנספרסונלי והטראנסצנדנטי, החל מהעצמי הוירטואלי, דרך העצמי הגרעיני (מפגש העצמי עם המציאות), דרך העצמי המגובש (אסטרטגיות התקשרות ועבודת חלקים על פי ה IFS) אל עבר העצמיות הקוסמית.

השני

על האדמה ובמים, יחקרו המשתתפים/ות פעם נוספת את החיים טרום הלידה מההיווצרות ועד ללידה. מאחר ומסע העצמי דרך שלבי טרום הלידה והלידה מפגיש את המשתתפים/ות בפני שאלות קיומיות והתפתחותיות המשפיעות על כל מהלך חיינו, התנסות חוזרת זו במים מזמנת לכל אחת ואחד מכם/ן הזדמנות להיפתח למקומות חדשים ברזולוציה עדינה עוד יותר במסע חייכם/ן ולשלב התנסות יקרה זו לעבודתכם/ן עם מטופליכם/ן במים. 

בראשון

 יוקנו למטפל במים מונחי יסוד מעולם הנפש - כלים של מודעות עצמית, של נוכחות אוהבת יציבה ומאוזנת, של תהליכי העברה, העברה נגדית והזדהות השלכתית, של הקשבה, של התכווננות, של הפגת הבדידות ותשומת לב; כלים הנוגעים במערכות יחסים – סגנונות התקשרות ועבודה עם חלקים על פי ה IFS, כלים מ"דעת לב" - של הקשבה לקריאה המגלמת בתוכה את האיכות הסגולית של נפש הפונה והיענות נכונה אליה; כמו גם כלים עם רגישות ייחודית הנחוצים לעבודה עם טראומה במים – קרקוע וויסות רגשי, אחזקה גופנית-רגשית פוגשת ומדויקת, מבט פוגש, מגע פוגש, אחזקה מדויקת, נשימה משותפת, סינכרון, רזוננס, וחיבור לנשגב (ציר אנכי).  

בשנה שניה זו אנו משלבים שלושה תחומים:                             

כך הופכת העבודה הטיפולית במים למסע ריפוי רב עוצמה: המטפל/ת במים מלווה את המטופל הטראומטי במסעו להחזיר לעצמו חלקיקי נשמה שאבדו לו במהלך חייו. דפוסים הגנתיים נמסים, מתרככים ומשוחררים מרקמות הגוף וההתפתחות הבריאה של העצמי המפציע מתחילה להתגלות.                                                             

 כך העצמי האותנטי מוצא לעצמו בעדינות מקום מחדש בנוזלים, באיברים ובשרירים, ולאט לאט חוויה זו מתחילה להתגורר בזיכרון האורגניזם כולו – גוף-נפש-נשמה-רוח ולמלא את המטופל/ת בהווייה של חיות וחיוניות. בשל טבע הנוזלים בתקופת טרום הלידה, המפגש עם המים ואיכויותיהם יכול להביא לשינוי עמוק בתוך זמן קצר.

היקף שעות השנה השנייה:

135 שעות אקדמיות (45 ש"א לכל סופשבוע)

ימי חמישי: 10:00 - 22:00

ימי שישי:  09:30 – 22:00

שבת: 09:30 – 19:30 

קיום הקורס מותנה במינימום של 10 משתתפים.

מחיר השנה השנייה –  כולל לינה, ארוחות ותשלום עבור המנחה. 

מבנה כל מפגש: הבוקר יוקדש לתרגילים תנועתיים התפתחותיים, לתיאוריה ולתירגולים על היבשה; אחר הצהריים, בבריכה, המשתתפים יתנו ויקבלו אלה מאלה טיפולים במים, המהווים המשך ותירגול לכל מה שנחקר בבוקר. בערב נשתף את החוויות והמימצאים שלנו מהתירגולים והמסעות האישיים שלנו.

bottom of page